Памятник Андрію Рубльову

Памятник Андрію Рубльову

Памятник Андрію Рубльову

Памятник Андрію Рубльову

На соборній площі перед входом у парк імені Пушкіна знаходиться скромна бронзова скульптура Андрія Рубльова. Пам’ятник був відкритий до тисячоліття Володимира у 1995 році. Таким чином місто віддав данину поваги та безмежної вдячності за геніальні роботи художника, які він найбільше створив саме у Володимирі.

В Успенському соборі знаходиться найбільше зібрання середньовічних фресок автора, виконані в XV столітті. Здебільшого вони присвячені сюжетом страшного суду. На відміну від візантійської образотворчої школи, яка дотримується певного стриманого символізму, Андрій Рубльов вклав у свою живопис своє світовідчуття. Він дає абсолютно інший сенс картинами страшного суду. Образи його ангелів і апостолів повні м’якості і співчуття, обличчя їхні схожі на звичайних людей. На відміну від візантійського суворого аскетизму, Андрій Рубльов використовує м’які лінії і природні кольори.

В пам’ятнику на соборному майдані художник зображений сидячим за захопленої роботою. Одягнений він у просте чернече вбрання. В одній руці він тримає кисть, в іншій – іконну дошку.