Площа Мистецтв у Санкт-Петербурзі

Площа Мистецтв у Санкт-Петербурзі

Площа Мистецтв у Санкт-Петербурзі

Площа Мистецтв у Санкт-Петербурзі

Площа Мистецтв розташована в центральному районі Санкт-Петербурга. Свою назву вона отримала не випадково, на її території розташовані основні установи культури міста. Основний архітектурний ансамбль площі складають будівлі Михайлівського палацу, в якому знаходиться Російський музей, Михайлівського театру, Російського етнографічного музею, Театру музичної комедії і Великого залу Філармонії імені Д. Д. Шостаковича. Крім них на площі знаходиться будинок Голенищева-Кутузова і готель Європа, побудована за проектом знаменитого архітектора Карла Россі.

За його проектом всі фасади будівель на площі Мистецтв мають гармонійне поєднання з Михайлівським палацом і Михайлівською вулицею. Якщо придивитися, то можна помітити багато однакових декоративних елементів, схоже розташування і оформлення віконних прорізів і ідентичну висоту будівель.

З одного боку до площі примикає Інженерна вулиця. На ній розташований Палац виставок, виконаний в неокласичному стилі з колонадою іонічного ордера. З боку каналу Грибоєдова будівля проходом з’єднується з Михайлівським палацом. Він був побудований для великого князя Михайла Павловича, сьогодні в ньому розміщуються експозиції Державного Російського музею.