Площа Свободи

Площа Свободи

Площа Свободи

Площа Свободи

Прогулюючись в Порту по мальовничій вулиці Руа-даш-Флориш, яка є вулицею золотих і срібних справ майстрів, можна дійти до найкрасивішій площі Португалії. Центральна площа міста – площа Свободи, оточена численними будівлями, побудованими в XIX-XX ст.

Площа Свободи розташована в південній частині міста, поруч з однією з центральних магістралей міста. Поява площі на цьому місці сягає своїм корінням в початок XVIII ст. В 1718 році почалося приведення міської забудови в єдину впорядковану систему, в результаті з’явилися нові вулиці і площі. Спочатку площа підкреслювало середньовічні фортечні стіни, не збереглися до наших днів. У 1788 році з південного боку площу був побудований монастир, який замінив середньовічної стіни. Цей монастир, відомий як палац Cardosas, зберігся до наших днів і ось вже більше 200 років є однією з головних споруд на площі Свободи. У XIX столітті сталося кілька подій, які підвищили значення площі в житті міста – сюди переїхав муніципалітет, а пізніше неподалік були побудовані міст і залізничний вокзал. Площа Свободи стала політичним, економічним і суспільним центром Порту. А в 1866 році тут був відкритий пам’ятник королю Петру IV, дарував Португалії конституцію. Скульптура у вигляді вершника зараз височить у центрі площі.

Вигляд площі змінився після 1916 року, коли будівля муніципалітету було знесено, а на північ від площі був прокладений бульвар Авеніда дос Алиадос. В наші дні навколо площі Свободи розташовуються банки, готелі, ресторани і численні офіси.