Пуп землі

Пуп землі

Пуп землі

Пуп землі

Стародавнє місто Дельфи у часи Античності вважався культурним центром і до нас дійшли його опису в легендах і міфах Древньої Греції. В одній з легенд говориться, що Дельфи і є центр Землі, або пуп Землі. Щоб увічнити цей факт був встановлений омфалос (камінь конусоподібної форми), що символізує Пуп Землі.

А легенда така: одного разу Зевс вирішив визначити, де ж знаходиться центр Землі. Він випустив двох орлів, одного з заходу, з іншого сходу. Птахи облетіли навколо Землі і зустрілися в Дельфах, визначивши таким чином її центр. На місці зустрічі орлов Зевс велів встановити кам’яний омфалос (за іншою версією сам кинув камінь в це місце), який і порахували Пупом Землі.

За іншою легендою, омфалос – камінь з могили священного змія (або дракона) Дельф Піфона, або, іншими словами, був точкою перетину світу живих зі світом мертвих, то є самим що ні на є центром світобудови. А відправив страшного Піфа в світ мертвих – Апполон, після чого звернувся в зграю дельфінів і вивів терпить лихо судно в Коринфский затока. Моряки, в подяку за порятунок, місцевість перейменували в Дельфи. Інша версія назви Дельф – переклад індоєвропейського слова «дельфіс» — «живіт» або «матка», тобто джерело всього живого.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here