Річка Томь

Річка Томь

Річка Томь

Річка Томь

Томь — це річка, яка є одним з приток річки Обь, що знаходиться в Західному Сибіру. Між горою «Вершина Томі» і північними відрогами хребта, званого «Карлыган», перебуває її витік. Перші кілометри по руслу річка Томь несе свої води по заболоченій долині.

Ширина заплави річки Томь – 3 кілометри, а довжина досягає 827 кілометрів. Висота від витоку до гирла змінюється на 185 метрів. Швидкість течії річки Томь досягає 0,33 метра в секунду, а на перекатах вона збільшується до цілих 1,75 метрів в секунду! У другій половині жовтня Томь сковує крига, а в квітні починається льодохід.

Томь має характер гірської річки. Але її темперамент утихомирює Кузнецька улоговина, і підступ до її берегів стає більш доступним.
Завдяки багатьом своїм природним властивостям і якостям, вода річки Томь ставиться в один ряд у унікальними прісними водотоками. Найцінніші її властивості полягають у тому, що вона не має смаку, кольору та запаху, а концентрація суспензій речовин не перевищує 5-6 мг/л. Саме тому річка є водоймою санітарно-побутового водокористування першої категорії.