Володимирський проспект в Санкт-Петербурзі

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
Володимирський проспект, з’єднує ще два знаменитих проспекту — Невський і Заміський, є одній з головних магістралей Петербурга. До 1830 року Володимирський проспект був частиною Ливарного, який був спроектований ще в 1740 році. Однак у 1860 році частина Ливарного проспекту була оголошена самостійної топографічною одиницею і перейменована. Це сталося після будівництва церкви Володимирської Божої Матері.

Земельні ділянки вздовж майбутнього проспекту відводилися нижчим чинам придворного відомства, що послужило основою для виникнення назви Палацової слободи. Володимирська церква зводилася саме для жителів цього району. В кінці XIX століття за проектом Джакомо Кваренгі біля церкви будується триярусна дзвіниця, яка згодом була налаштована ще на один ярус.

Масштабні будівельні роботи стали поштовхом до перепланування всього району, тоді ж з’являється і створена Володимирська площа. Вже в 1908 році по Володимирському проспекті «бігав» трамвай, а до цього тут ходила конка. У 1918 році назву проспекту було змінено на «проспект Нахимсона» і залишалося таким аж до 1944 року. Володимирський проспект є найменшим за довжиною проспектом Санкт-Петербурга