Площа Гарібальді

Площа Гарібальді

Площа Гарібальді

Площа Гарібальді

Площа Гарібальді в Римі – одна з кращих оглядових майданчиків міста. Вдень звідси відкривається чудова панорама міських кварталів з впізнаваними дахами і шпилями туристичних визначних пам’яток, а ввечері можна милуватися світяться вогнями вулиць Вічного міста.

Площа Гарібальді розташувалася на вершині найвищого з римських пагорбів, званому Яникуло (Ganicolo). Домінанта площі – пам’ятник Джузеппе Гарібальді. Це твір скульптора Галлори, створене в 1895 році. Великий італійський герой втілений сидить на коні. Його бронзова фігура має дивовижне портретну схожість з оригіналом. Художник зумів навіть передати вираз обличчя – задумливе й втомлене. Здається, що Гарібальді дивиться всередину себе, намагаючись зрозуміти причини своїх невдач і поразок. На високому мармуровому п’єдесталі пам’ятника зображені історичні сцени і алегоричні фігури. Тут же напис «O Roma e morte», що перекладається як «Рим або смерть».

Трохи нижче на пагорбі можна побачити пам’ятник Аніті Гарібальді, його першої дружини. Вона зображена як войовнича вершниця, притискає до грудей дитину.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here