Площа Гарібальді

Площа Гарібальді

Площа Гарібальді

Площа Гарібальді

Площа Гарібальді в Римі – одна з кращих оглядових майданчиків міста. Вдень звідси відкривається чудова панорама міських кварталів з впізнаваними дахами і шпилями туристичних визначних пам’яток, а ввечері можна милуватися світяться вогнями вулиць Вічного міста.

Площа Гарібальді розташувалася на вершині найвищого з римських пагорбів, званому Яникуло (Ganicolo). Домінанта площі – пам’ятник Джузеппе Гарібальді. Це твір скульптора Галлори, створене в 1895 році. Великий італійський герой втілений сидить на коні. Його бронзова фігура має дивовижне портретну схожість з оригіналом. Художник зумів навіть передати вираз обличчя – задумливе й втомлене. Здається, що Гарібальді дивиться всередину себе, намагаючись зрозуміти причини своїх невдач і поразок. На високому мармуровому п’єдесталі пам’ятника зображені історичні сцени і алегоричні фігури. Тут же напис “O Roma e morte”, що перекладається як «Рим або смерть».

Трохи нижче на пагорбі можна побачити пам’ятник Аніті Гарібальді, його першої дружини. Вона зображена як войовнича вершниця, притискає до грудей дитину.